AKILLI ARAMA

AKILLI ARAMA BU KISMA YAPILACAK

ESMEK EĞİTİMLERİ 7 BİN 500 KURSİYERİN KATILIMIYLA BAŞLADI

ESMEK EĞİTİMLERİ 7 BİN 500 KURSİYERİN KATILIMIYLA BAŞLADI

'Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in 2001 yılında 'Her Ev Bir Atölye' sloganıyla başlattığı ve Eskişehir'in eğitim markasına dönüşen ESMEK'te güz dönemi eğitimleri başladı.

Kurulduğu günden bu yana 250 bini aşkın kursiyerin hayatına dokunan ESMEK, güz döneminde de 11 farklı merkezde 250'den fazla branşta yüz yüze ve online eğitimler düzenliyor. ESMEK, kent merkezinde Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi, Turistik El Sanatları Merkezi, Yunusemre Eğitim Merkezi, Emek Eğitim Merkezi ve 71 Evler Eğitim Merkezi'nin yanı sıra Alpu, Çifteler, Sarıcakaya, Mihalgazi, İnönü ve Sivrihisar ilçelerinde de eğitimler gerçekleştiriyor.

Kent merkezi ve ilçelerde bulunan ESMEK Eğitim Merkezlerindeki kurslara 7'den 70'e her yaştan 7 bin 500 kursiyer katılıyor.

Bu yıl da El Sanatları Kursları, Enstrüman ve Müzik Kursları, Bilişim Kursları, Yabancı Dil Kursları, Kişisel Gelişim Kursları, Eğitime Destek Kursları, Çocuk Kursları, Spor ve Dans Kursları, Sanat ve Tasarım Kursları, Vatandaşlık Eğitimleri ile Online Eğitimler olmak üzere 250'den fazla branşta verilen eğitimler büyük ilgi görürken, kursiyerler kendilerine sunulan eğitim fırsatı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESMEK yetkililerine teşekkür ettiler.''