EN
 
 
  KURS SİSTEMİ TANITIMI

Başvuru ->  Bekleme Süresi -> Kurs Başlangıcı -> Kurs Dönemi -> Sınav -> Kurs Sonu -> Sertifika


BAŞVURU 

Kurslarımızdan yararlanmak isteyen kursiyer adaylarımız, uygun oldukları saat ve günleri belirleyerek, kendilerine yakın eğitim merkezlerimizden birine başvuruda bulunabilirler.

BEKLEME SÜRESİ

Kayıt işleminden sonra sınıfın yeterli sayıya ulaşması için, açılacak olan kursumuza başvuru alınmaya devam edilmektedir. Bu süre, açılacak kursa olan başvuru yoğunluğuna göre değişmektedir.

KURS BAŞLANGICI

Kurs başvuru formları, başvuru önceliğine göre sıralanıp kursiyerlerimizin asil kayıtları yapılmakta ve kursiyerlerimiz SMS ile bilgilendirilmektedir. Kursiyerlerimize belirtilen gün ve saatte kursumuz başlamaktadır.

KURS DÖNEMİ

Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığı kurs programı çerçevesinde kayıt yapılan kursta belirtilen sürede,  kursiyerimiz merkezimizde eğitim almaktadır. Ayrıca merkezimizde, kısa süreli kurslarımız da mevcut olup kurs bitiminde kursiyerlerimize katılım belgesi verilmektedir. Kursiyerimiz bu dönem içinde merkezimizin yaptığı seminer, söyleşi, konferans, gezi, sergi gibi programlarımıza da katılabilmektedir.

SINAV

Kurs süresince işlenen her modülün sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucu başarılı olan ve derslere devam eden kursiyerlerimiz başarılı bulunarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadır.

KURS SONU

Kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra ESMEK ile ilişiği kesilmemektedir. Kursiyerlerimize istekleri doğrultusunda yeni açılacak olan kurslarla ilgili bilgilendirilme yapılacaktır; ayrıca programlarımıza ve organizasyonlarımıza da katılmaya devam edebileceklerdir.

SERTİFİKA

ESMEK Eğitim Merkezlerimizde eğitim alan kursiyerlerimizin sertifikaları kurs sonunda hazırlanarak eğitim merkezimize gönderilmektedir. Kursiyerlerimiz sertifika veya katılım belgelerini eğitim aldıkları kurs merkezinden almaktadırlar.

 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı