EN
 
 
  KURUMSAL

ESMEK(ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MESLEK EĞİTİM KURSLARI)

AMAÇ :
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) görev alanı içerisinde ikamet eden vatandaşlarımızın genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek, çeşitli alanlarda el becerisi kazandırmak, meslek sahibi olmalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, boş zamanlarını değerlendirmeleri için alternatif programlar sunmak, unutulmaya yüz tutmuş bulunan geleneksel el sanatlarının tekrar canlanmasını  ve aile ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla örgün eğitimi tamamlayıcı nitelikte kurulmuş bir yaygın eğitim organizasyonudur.

VİZYON: Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet veren eğitim merkezlerimizin, Eskişehir'de sürekli tercih edilen eğitim merkezleri haline gelmesi ile mutlu ve çağdaş bireyler yetişmesine katkıda bulunmak.

MİSYON: İlkelerimiz doğrultusunda, bilgi, beceri, sanat, spor ve meslek eğitim programlarını etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, kursiyerlerimizin beklentilerine, yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun eğitim hizmetleri sunmak, sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak uygun ortamları hazırlamak.

ESMEK' İN HEDEF KİTLESİ :
Çocuklar,kadınlar,erkekler,gençler,işsizler,işi olup mesleğinde ilerlemek isteyenler, yeni bir hobi, sanat ve beceri kazanmak, emekliler ve kendini geliştirmek, aile ekonomilerine katkı sağlamak isteyenler şeklinde sıralanabilirler.

ESMEK' İN FAALİYET ALANLARI :
Yaygın eğitim çalışmaları, sergiler, söyleşiler, konserler, geziler, seminerler, kursiyer ürünlerinin satışı, kültürel ve sosyal etkinlikler gibi bir çok alanı kapsamaktadır. Faaliyetler Halk Eğitim Merkezleri, Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları ve ESMEK bünyesinde bulunan öğreticilerle sürdürülmektedir.

 

 

 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı