EN
 
 

ÇOCUKLARIN ADRESİ ESMEK YAZ OKULU

06.07.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının (ESMEK), kent merkezi ve ilçelerde bulunan eğitim merkezlerinde 7-14 yaş çocuklar için 48 branşta ücretsiz olarak düzenlediği “Yaz Okulu” eğitimleri büyük bir katılımla başladı.

 

Eskişehir’in eğitim yuvası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediği Yaz Okulu eğitimleriyle çocukların adresi oldu.

7-14 yaş grubu çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, tatillerini daha sosyal bir biçimde eğlenerek değerlendirmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen “ESMEK Yaz Okulu” büyük bir ilgi ile başladı.

Şehrimizin eğitim markası ESMEK, kent merkezinin yanı sıra Alpu, Çifteler, İnönü, Mihalgazi, Sarıcakaya ve Sivrihisar ilçelerindeki eğitim merkezleri ile birlikte toplam 10 merkezde çocuklara eğlenceli, öğretici ve geliştirici eğitimler gerçekleştiriyor.

Uzman eğitmenler eşliğinde “Bilişim, Eğitime Destek, Eğlenceli Eğitimler, El Sanatları, Enstrüman, Kişisel Gelişim, Sanat ve Tasarım, Ses ve Müzik, Spor ve Dans” alanlarında toplam 48 branşta verilen eğitimlere çocuklar büyük ilgi gösterirken, yaz dönemini eğlenceli programlarla değerlendirme fırsatı buluyor.

Yıllardır çocuklarını güvenle ESMEK Yaz Okullarına getirdiklerini belirten veliler, bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, ESMEK yetkililerine ve öğreticilerine teşekkür ettiler.

Çocukların büyük bir heyecan ve istekle katıldıkları ESMEK Yaz Okulu, 28 Temmuz’da tamamlanacak.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı