EN
 
 

ESMEK KURSİYERLERİNDEN İLÇELERDE GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ

09.06.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), kursiyerlerinin dönem sonu el sanatları karma sergisi ilçelerde vatandaşların beğenisine sunuldu. Göz kamaştıran eserlerin yer aldığı sergilerdeki el emeği ürünler, sergiyi gezenleri hayran bıraktı.

 

 

2001 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla “Her Ev Bir Atölye” mottosu ile eğitim faaliyetlerine başlayan ve bugüne kadar 670’ten fazla branşta 270 binin üzerinde vatandaşa ücretsiz hizmet vererek eğitimde markalaşan ESMEK, kırsal ilçelerdeki faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

ESMEK kursiyerlerinin oluşturduğu ve bir gelenek haline gelen dönem sonu el sanatları karma sergisi ilçelerde de Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu. Etkinlikler kapsamında Çifteler, Sivrihisar, Sarıcakaya, Mihalgazi ve Alpu ilçelerinde ESMEK kursiyerlerinin el emeği eserlerinden oluşan sergiler ESMEK Eğitim Merkezlerinde düzenlenen törenlerle açıldı.

Yapılan açılışlara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, ESMEK Koordinatörü Yıldıray Öncül, belediye bürokratları, ESMEK eğitmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, ESMEK ile ilçelerdeki eğitim çalışmalarını sürdürdüklerini, kurslara ilginin artarak devam ettiğini ve ortaya çıkan eserlerin çok değerli olduğunu belirterek kursiyerlere teşekkür etti.

Konuşmalar sonrası yetkililer ve vatandaşlar sergiyi gezerek ürünleri yakından inceledi. İlçe sakinleri de açılan sergilerdeki ürünleri çok beğendiklerini ifade ederken, kursiyerler de kendilerine böyle bir imkân sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ve emeği geçenlere çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

Açılışlar kapsamında dönem sonu el sanatları karma sergisi İnönü ilçesinde 19 Haziran saat 14.00’te yapılacak açılışla İnönülü vatandaşlarla buluşacak.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı