EN
 
 

ESMEK’İN ‘YENİDEN DOĞUŞ VE BAHAR’ TEMALI YANSIMALAR SERGİSİ AÇILIYOR

21.05.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), kuruluşunun 22. yılında kursiyerlerinin oluşturduğu Yansımalar Sergisi’ni 23 Mayıs’ta sanatseverlerin beğenisine sunacak. 23 branşta yaklaşık 1800 ürün ile oluşturulan “Yeniden Doğuş ve Bahar” temalı sergi, 2 Haziran’a kadar açık kalacak.

 

2001 yılında “Her Ev Bir Atölye Olacak” sloganı ile eğitim faaliyetlerine başlayan ve bugüne kadar 716branşta 270 binin üzerinde vatandaşa ücretsiz hizmet vererek eğitimde markalaşan ESMEK’in dönem sonu sergisi için geri sayım başladı.

ESMEK kursiyerlerince oluşturulan ve bir gelenek haline gelen dönem sonu el sanatları karma sergisi ‘Yansımalar’, 23 Mayıs saat 16.00’da düzenlenecek törenle kapılarını açacak. “Yeniden Doğuş ve Bahar” temalı sergide yaklaşık 1800 ürün sergilenecek. Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilecek sergi, 2 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Sergi hakkında bilgi veren ve Eskişehirlileri sergiye davet eden ESMEK yetkilileri, “2001 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla çalışmalarına başlayan ESMEK, bugün 9’u kırsal bölgede olmak üzere toplam 16 farklı kurs merkezi ile hizmetlerini sürdürmektedir. Yaşam Boyu Öğrenmeye erişimin iyileştirilmesi ve arttırılması için çalışmalarını kırsal bölgelerde de yoğunlaştıran ESMEK, Alpu, Beylikova, Çifteler, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Sarıcakaya ve Sivrihisar’da eğitim merkezleri açarak hizmetlerine başlamış; başta çocuklar, gençler ve kadınlar olmak üzere çok sayıda vatandaşımıza ulaşmıştır. 2023 yılında kurslarımızdan 266 branşta 21 bine yakın kursiyer faydalanmıştır. Kursiyerlerimizce oluşturulan ve Yansımalar adıyla da markalaşan dönem sonu el sanatları karma sergimizi de 23 Mayıs’ta açıyoruz. Sergimizde 23 branşta yaklaşık 1800’e yakın ürün sizlerin beğenisine sunuluyor. Bu çalışmaları her yıl sizlerle buluşturan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm belediye ekibimize, kıymetli öğretmenlerimize, çok sevgili kursiyerlerimize ve bizleri yalnız bırakmayacak değerli sanatsever dostlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi iletiyor, sergimize tüm Eskişehirlileri bekliyoruz.” dediler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı