EN
 
 

BÜYÜKERŞEN’DEN ÇİFTELER’E SERGİ ZİYARETİ

05.07.2022

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ESMEK Çifteler Eğitim Merkezi kursiyerlerinin Yıl Sonu El Sanatları Sergisi’ni gezdi. Eserleri yakından inceleyen Büyükerşen, kursiyerleri ve eğitimcileri tebrik etti.

2021 yılında hizmete açılan Eskişehir Sanat Meslek Eğitim Kursları(ESMEK) Çifteler Eğitim Merkezi kursiyerlerinin 2022 yılı boyunca atölyelerde yaptıkları çalışmaları Yıl Sonu El Sanatları Sergisi’nde sergilendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çifteler Otogar Hizmet Binası’nda açılan sergide 40 kursiyerin Ahşap Boyama, Takı Tasarımı, Yağlı Boya Resim, Filografi, Nakış Teknikleri, Örgü, Yamalı Bohça gibi farklı branşlarda 350’den fazla çalışması yer aldı.

Büyük beğeni toplayan sergiyi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de gezdi. Kadınların başarılı eserlerini yakından inleyen Büyükerşen, ESMEK Çifteler Eğitim Merkezi yetkililerinden bilgi aldı.

Merkezde ayrıca eğitim alan çocuklar tarafından Büyükerşen’e bir de müzik dinletisi gerçekleştirdi. 

Kadınların el emeği göz nuru eserlerini görmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Büyükerşen, “Çifteler Eğitim Merkezimizde eğitim alan kursiyerlerimizin birbirinden değerli el emeği çalışmalarını görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Sadece kent merkezi değil ilçelerimizde açtığımız merkezlerle bu alandaki çalışmaları yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Çiftelerli kadınlarımızın başarılı eserlerinden elde edilecek gelir ile ev ekonomilerine katkı sağlayacak olmaları da bu çalışmaları teşvik edici bir unsurdur. Kadınların her alanda başarılı olacağını biliyor ve inanıyorum. Burada da çok güzel çalışmalar gördüm. Emek veren tüm eğitmenlerimizi ve kursiyerleri kutluyorum” dedi.

PAYLAŞ

 
TÜM    
 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı