HEM ÖĞRENECEKLER HEM KAZANACAKLAR

25.11.2019

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2001 yılında ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganı ile kurulan ve bugüne kadar 250 bin yakın kişiye ulaşan ESMEK, Cumhuriyet Lisesi'nin yatılı öğrencilerine seramik atölyesi açtı. Öğrenciler atölye sayesinde bir yandan seramik sanatının inceliklerini öğrenirken, diğer yandan da ilerleyen dönemde ürettikleri eserleri ESMEK aracılığı ile satarak kendi harçlıklarını çıkarmayı hedefliyorlar.

Ücretsiz olarak verdiği kurslar ile kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere tüm Eskişehirlilere, eğitime destekten kişisel gelişime, bilişim teknolojiden el sanatlarına, spor ve danstan sanat ve tasarıma kadar geniş bir yelpazede hizmet veren ESMEK, açtığı kurslar ile vatandaşlara hem öğretiyor, hem de gelir sahibi yapıyor. Son olarak Cumhuriyet Lisesi'nin yatılı öğrencileri için seramik atölyesi açan ESMEK, gençleri seramik ile tanıştırırken aynı zamanda da ilerleyen dönemlerde eserlerini satarak gelir etmelerine imkan sağlayacak.

Boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmelerine olanak sağlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür eden öğrenciler, ürettikleri eserleri satarak okul harçlıklarını çıkarmak istediklerini ifade ettiler. Böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesinin içerisinde olmaktan gurur duyduklarını ifade eden ESMEK yetkilileri ise sosyal belediyecilik anlayışı ile bu tarz destekleme projelerine her zaman açık olduklarını belirttiler.

PAYLAŞ

 
TÜM    
 
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı