MOBİL ARAÇ İLÇELERDE ÇOCUKLAR VE KADINLARA DESTEK OLUYOR

19.08.2019

Eğitim destek kurslarından kişisel gelişim kurslarına, çocuk kurslarından yabancı dil kurslarına, bilişim teknoloji kurslarından el sanatları kurslarına kadar her yıl 150’den fazla branşta 15 binin üzerinde kursiyere eğitim veren ESMEK, Mobil Eğitim Aracı ile kırsalda yaşayan çocuklar ve kadınlara destek olmaya devam ediyor.

İçinde 10 adet bilgisayarın olduğu mobil araçla ilçeleri tek tek dolaşan Mobil Eğitim Aracı ile çocuklara, gençlere ve kadınlara, Güvenli İnternet Kullanımı, E-devlet İşlemleri, Temel Bilgisayar Kullanımı, Sosyal Medya Uygulamaları ve Microsoft Office Programları konularında eğitim veriliyor. Her gün farklı bir ilçeye giderek Eskişehirlilerle buluşacak olan Mobil Eğitim Aracı tüm ilçelerde başta çocuklar olmak üzere tüm vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Gelen talepler doğrultusunda belirlenecek program ile belirli günlerde belirli ilçe ve mahallelerde olan Mobil Eğitim Aracından yararlanmak isteyen Eskişehirliler 0.222.2207688 telefonu arayarak taleplerini ESMEK’e iletebiliyorlar.

Fırsat eşitliği açısından mobil aracın önemli bir hizmet olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kırsal kalkınmanın temelinde eğitimin yattığını belirterek, yalnızca üretime destek projeleri ile değil, bu gibi eğitim projeleriyle de vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdiler. ESMEK yetkilileri bugüne dek yaklaşık bin çocuğun Mobil Eğitim Aracından faydalandığını belirterek, aracın 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Seyitgazi’nin Akin Mahallesi’nde olacağını ifade ettiler.

PAYLAŞ

 
TÜM    
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı