AKTİF KURSLARIMIZ
 

ESMEK YAZ OKULLARI DEVAM EDİYOR

17.07.2019

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 7-14 yaş arasındaki çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla açtığı ESMEK yaz okullarında 24 farklı branşta eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.       

Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından bu sene 17’incisi düzenlenen ve Meslek Edindirme Eğitim Merkezi ile Emek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen yaz okullarında eğitimler, 2 ayrı merkezde 1610 çocuğun katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Zumbadan jimnastiğe, ebrudan kağıt atölyesine, seramikten bilgisayara birbirinden farklı ve eğitici 24 farklı branşta kurs ve 1610 öğrencinin 16’sı farklı ülkelerden geliyor. Gönüllü eğitmenler tarafından eğitim alan öğrenciler, sabah ve öğleden sonra olacak şekilde 2 ayrı zaman diliminde eğitim görüyor. Çocukların eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkardığı yaz okulları 2 Ağustos’a kadar sürecek.

ESMEK yetkilileri, öğrencilerin kurslar sayesinde yaz aylarını verimli şekilde geçireceklerini ifade ederken, Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Biriminin verdiği eğitimler ve gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukların kendi haklarını da öğrendiğini belirtti.

 

 

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı