AKTİF KURSLARIMIZ
 

ESMEK’TEN CUMHURİYET İÇİN MUHTEŞEM KONSER

31.10.2018

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) Türk Halk Müziği Korosu, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümüne özel konser düzenledi. Şef Ali Erdoğdu yönetiminde sahne alan koro ve konuk solistler birbirinden özel türküler ve marşları seslendirdi. Konseri dinlemeye gelenler, koronun seslendirdiği eserlere büyük bir coşkuyla hep bir ağızdan eşlik ettiler. 

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde inşa edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları Türk Halk Müziği Korosu Türkiye’nin çeşitli yörelerinden türküler ve marşlar seslendirdi. Öncesinde milli mücadele dönemi ve Cumhuriyet’in ilk yılları konulu sinevizyon gösterisi gerçekleştirilen konserde seslendirilen eserlere Eskişehirliler coşku ve heyecanla hep bir ağızdan eşlik ettiler. Şef Ali Erdoğdu yönetiminde gerçekleştirilen konsere Eskişehir’in sevilen ses sanatçıları Ali Rıza Saltık ve Mesut Girgin ile Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu Ankara bölgesinden Leyla Ünal solist olarak katıldılar. Konserin ikinci bölümünde koroya yöresel kıyafetleriyle eşlik eden iki efenin folklorik gösterisi sanatseverlerden büyük alkış aldı.
Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’nin sonunda Eskişehirliler, ESMEK Türk Halk Müziği Korosu ve davetli solistlerle birlikte İzmir Marşı’nı seslendirdiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı