AKTİF KURSLARIMIZ
 

ESMEK KAYITLARINA YOĞUN İLGİ

08.10.2018

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının (ESMEK) eğitime destek, çocuk, kişisel gelişim, yabancı dil, bilişim teknoloji, el sanatları, enstrüman ve müzik, spor, dans, sanat ve tasarım ve mesleki alanlarında düzenlediği yeni dönem kurs kayıtları yoğun ilgi gördü. Yaklaşık 8 bin 500 vatandaşın kayıt yaptırdığı yeni dönem kurslarında eğitimler Ekim ayı içerisinde başlayacak.
Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının (ESMEK) 170 farklı branşta ve 5 farklı merkezde düzenleyeceği yeni dönem kurslarına Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. Her yaş grubunun ücretsiz olarak faydalanacağı kurslara, yaklaşık 8 bin 500 kişi kayıt yaptırdı. Özellikle kadınların, çocukların ve gençlerin kurslara büyük ilgi gösterdiğini ifade eden ESMEK yetkilileri, Ekim ayı içerisinde kursların başlayacağını ifade ettiler.
Kurslar sonunda modül sınavlarda başarılı olan ve devamsızlık yapmayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika da verileceğini hatırlatan ESMEK yetkilileri, yeniliğe ve öğrenmeye açık tüm Eskişehirlilere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı